Brak sygnału. Możliwe przyczyny nieprawidłowego działania i ich rozwiązania

Znajdujesz się w obszarze o niskiej sile sygnału 

Jeśli jesteś daleko na wsi, w lesie, w piwnicy, w podziemiach, w głębi starego budynku z ceglanymi ścianami o grubości metra, a Twoje urządzenie pokazuje niską siłę sieci lub nie pokazuje jej wcale, to prawdopodobnie Twoje urządzenie jest w dobrym stanie. A utrata sieci jest spowodowana niską siłą sygnału w danej lokalizacji. 

Awaria oprogramowania

Naciśnij przycisk głośności i przycisk zasilania jednocześnie przez 3-5 sekund, aż menu serwisowe pojawi się na ekranie. W różnych modelach stosowane są różne kombinacje klawiszy, ale zawsze z jednoczesnym naciśnięciem przycisku zasilania. W menu serwisowym za pomocą klawiszy głośności należy wybrać opcję „wipe data” lub „factory reset”. Twardy reset spowoduje całkowite usunięcie z pamięci urządzenia wszystkich danych klienta (Książka telefoniczna, Zdjęcia, zainstalowane programy itp.), czyli urządzenie powróci do stanu domyślnego, w jakim znajdowało się w momencie zakupu. Jeśli twardy reset nie pomoże, Twój telefon wymaga aktualizacji oprogramowania. Podczas aktualizacji oprogramowania w naszym serwis xiaomi otrzymasz najnowszą wersję od producenta.

Uszkodzona antena, klucz antenowy, procesor radiowy, wzmacniacz mocy, wyświetlacz i inne.

Jeżeli w obszarze sieci komórkowej urządzenie przestało widzieć sieć, prawdopodobnie wymaga naprawy/wymiany podzespołów jednostki radiowej. Samodzielne usunięcie takiej usterki przez użytkownika jest niemożliwe. W naszym serwis xiaomi zdiagnozujemy płytę główną, zidentyfikujemy uszkodzony układ i za pomocą stacji lutowniczej wymienimy go.

Podziel się
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Powiązane artykuły