Telefon Xiaomi wpadł do wody

Co zrobić, gdy Twój smartfon utopił się

Ten artykuł został stworzony przez nas, aby odpisać na ogromną ilość zgłoszeń do naszego serwis xiaomi z pytaniami „Mój telefon wpadł do wody, co mam robić?”, „Ile będzie kosztowała naprawa telefonu po zalaniu?”, „Mój telefon został zamoczony, od razu zadziałał, potem przestał działać”, lub „Wyprany telefon w pralce, nie włącza się, czy da się go naprawić?”, lub „Wpadłem w deszcz i zamoczyłem telefon, teraz nie działa” i itp.

Co robić przede wszystkim?

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić jest wyjęcie baterii z telefonu i nie wkładanie jej przez co najmniej jeden dzień. Jest to dziwne, ale to nie woda, lecz prąd elektryczny, utleniając elementy wewnątrz telefonu uszkadza elementy radiowe oraz płytę głowną telefonu.

Drugą rzeczą jest konieczność wysuszenia telefonu od wewnątrz. Ale na podstawie doświadczenia powiemy, że płyn dostaje się do środka telefonu bardzo szybko, ale może schnąć bardzo długo, zdecydowanie dłużej niż jeden dzień. A nawet jeśli cały płyn wyschnie w środku, w wodzie nadal pozostają rozpuszczone sole, które powodują korozję elementów radiowych w telefonie, ponieważ sole są przewodnikami prądu.

Dlatego trzecim krokiem w ratowaniu telefonu po przeniknięciu wilgoci radzę zwrócić się do naszego serwis xiaomi po naprawę, i lepiej nie zwlekać, im szybciej to zrobimy, tym tańszy będzie koszt naprawy.

Podziel się
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on email

Powiązane artykuły